Jakie zapachy dla mężczyzn

graikaZapachy unisex nie są już trendy. Przemysł perfumeryjny wyraźnie podzielił swoją ofertę na zapachy dla kobiet i zapachy dla  mężczyzn. Oferta dla tych ostatnich stanowi już 30%.

Perfumy dla mężczyzn

Dobór odpowiedniego zapachu nie jest sprawą prostą i zawsze jest kwestią indywidualnych preferencji. Perfumy dla mężczyzn powinny jednak przede wszystkim podkreślać jego własny styl, charakter i osobowość. Podobnie jak w przypadku perfum dla kobiet powinny być dostosowane do ubioru i pory dnia. Panowie do dyspozycji mają kilka kategorii zapachowych, które mogą dobrać odpowiednio do wieku, osobowości i stylu.

Zapachy drzewne – najczęściej wykorzystywane w kosmetykach męskich, pozyskiwane są z drzewa sandałowego, cedru, drzewa różanego, wetiweru, sosny. Często wzbogacane są zapachami cytrusów i przypraw. Wskazane dla mężczyzn dojrzałych i eleganckich.

Zapachy szyprowe – kompozycja stworzona z zapachów drzewnych i cytrusowych, należą do grupy klasycznych zapachów, doskonałe na oficjalne spotkania.

Paprociowe – zwierają zapach mchu dębowego, paczuli, lawendy, geranium i żywic. Najlepiej pasują dla mężczyzn zdecydowanych, pewnych siebie, młodych i w średnim wieku.

Zapachy korzenne – zawierają gałkę muszkatołową, pieprz, cynamon, kardamon oraz lawendę i cytrusy. Pasują do osób eleganckich i spokojnych.

Zapachy cytrusowe – dominują limonka, cytryna, mandarynka, dodatkowo jałowiec i ananas. Kompozycja orzeźwiająca przeznaczona dla mężczyzn aktywnych, uprawiających sport.

Oczywiście są to ogólne wskazówki, perfumy poszczególnych marek będą się różnić między sobą drobnymi subtelnościami. Warto pamiętać o tym, że zapachy dla mężczyzn charakteryzują się intensywniejszym zapachem, dlatego należy używać ich z umiarem. Lepiej, by roztaczały delikatną intrygującą woń, niż zdominowały całe otoczenie.

Naturalnym efektem przedłużenia działania perfum będzie stosowanie wszystkich kosmetyków o tej samej tonacji zapachowej, dzięki temu uzyskamy całkowitą harmonię, a przyjemna aura będzi nam towarzyszyć przez całą dobę.

Polecane: Perfumerianiebieska.pl