Coraz więcej Polaków kupuje nowe samochody

Poniedziałek zaczynamy optymistycznym akcentem. Z najnowszych statystyk wychodzi, iż Polacy coraz częściej odwiedzają salony decydując się na zakup fabrycznie nowego auta!

Jak podaje instytut Samar, w minionym miesiącu zarejestrowano w Polsce 23 578 nowych pojazdów osobowych. Toż prawie o 10 proc. (9,8 proc.) więcej niżeli w analogicznym okresie przeszłego roku! Które z aut cieszą się największym zainteresowaniem?

Okazuje się, iż szczególnymi względami obdarzamy samochody klasy kompaktowej. Na czołowym miejscu uplasowała się, liderująca na listach sprzedaży od nastu miesięcy, Skoda Octavia. We wrześniu zarejestrowano w naszym kraju 964 nowe auta tego modelu, jakie ukochali sobie nie wyłącznie odbiorcy indywidualni, ale także korporacje.

Niemałym zaskoczeniem jest numer 2. Z wynikiem 744 sprzedanych egzemplarzy na drugim miejscu podium sklasyfikowano Volkswagena Golfa. Warto nadmienić, że we wrześniu zeszłego roku auto miało odległe, siódme miejsce porównania.

Ostatnie pole podium przypadło w udziale Oplu Astrze. Wykonywany w Gliwicach kompakt znalazł we wrześniu 738 nabywców.

Na czwartym miejscu oceniono kolejny bestseller z Mlada Boleslav – Skodę Fabię. Pomimo że w Paryżu pokazano właśnie następną generację, była niezmiennie cieszy się dużym powodzeniem. W minionym miesiącu zarejestrowano w Polsce aż 717 owych samochodów. Pierwszą piątkę zamyka Toyota Yaris. Na japońskie auto segmentu B zdecydowało się we wrześniu 711 polskich odbiorców.